پورت شیمی درمانی نور آبی آسمان پورت شیمی درمانی

استفاده از پورت کت چه مزیت و معایبی دارد؟ جراحی پورت گذاری سرپایی می باشد که بعد از چند ساعت بیمار می تواند به منزل برگردد و در شرایطی استریل در اتاق عمل و با بی حسی موضعی زیر پوست کار گذاشته می شود و با استفاده از نخ قابل جذب از طریق شیوه پلاستیک بازسازی می شود. هزینه پورت شیمی درمانی تزریق داروهای شیمی درمانی اینتراتکال از طریق سوزنی که وارد ناحیه نخاع می شود یا از طریق جایگذاری پورت و کاتاتری طولانی مدت زیر پوست سر طی جراحی صورت می گیرد. در این نوع شیمی درمانی دارو مستقیماً وارد شریان اصلی تغذیه کننده خون به تومور در یک ناحیه مشخص (مانند کبد، پا یا بازو) می شود.

عوارض پورت شیمی درمانیدر افرادی که شرایط حاد و مزمن دارند و پروسه درمانی آن ها طولانی مدت است از کاتتر های عروقی استفاده میشود. شیمی درمانی نوعی تهاجمی از درمان دارویی شیمیایی است که به منظور از بین بردن سلول های در حال رشد سریع در بدن انجام می شود. قبل از شروع درمان ، یک سری آزمایشات را انجام می دهید تا به شما کمک کند تشخیص دهید آیا از نظر شیمی درمانی به اندازه کافی سالم هستید یا خیر. از آنجا که شیمی درمانی یک درمان جدی برای یک بیماری جدی است ، مهم است که قبل از شروع درمان برنامه ریزی کنید.

عکس پورت شیمی درمانی

تا پایا ن دوره درمان و تا کمی بعد از اتمام درمان بهتر است در بدن بماند . این کاتاتر درون سیاهرگ مرکزی در بازو یا قفسه سینه جایگذاری می شود و تا اتمام دوره شیمی درمانی همان جا باقی می ماند و پس از آن برای هر بار تزریق شیمی درمانی دیگر نیازی به جایگذاری کاتاتر جدید نمی باشد. درمان عفونت خونی ناشی از قرار گیری پورت شیمی درمانی انژیوداینامیک. مخزن از نظر اندازه مشابه صفحه ساعت مچی است و در زیر پوست و در قسمت بالای قفسه سینه در سمت راست یا چپ قرار داده می­شود. اگر بیمار با IMRT درمان می شود، ممکن است درمانش بیشتر طول بکشد.

به خصوص واکسن هایی که از ابتلا به آنفلانزا پیشگیری می کنند. باید اطمینان حاصل کند که همه واکسن های خود را زده باشد. پیشنهاد می شود بیمار از تیم درمانی خود در خصوص پیروی از رژیم غذایی مشخص اطلاعات مورد نیاز را کسب نماید. گاهی شخص از دیگران نوع برخورد و کنار آمدن با سرطان، شیمی درمانی و عوارض ناشی از آنها را می آموزد. با وجود سرطان، سلول های بدن تقسیم نمی شود، تنها سلول بدن به 2 قسمت تقسیم می شود. شیمی درمانی برای از بین بردن سلولهایی که به سرعت تقسیم می شوند ، طراحی شده است. در حالی که سلول های سرطانی این نوع سلول ها هستند ، سلول های دیگر در بدن شما نیز به سرعت تقسیم می شوند.

پورت شیمی درمانی بارداگر شما چندین بار شیمیدرمانی تزریق می کنید (برخی از انکولوژیست ها توصیه می کنند که یک بندر را اگر بیش از چهار تست داشته باشید)، پورت اغلب ساده تر از قرار دادن یک چهارم در هر بار است. البته بسته به نوع شیمیدرمانی، عوارض جانبی ممکن است تاثیرات طولانیمدت حتی به مدت چند سال داشته باشند. بهتر است عمل پورت گذاری حداقل یک هفته قبل از شیمی درمانی انجام شود چون این کار عوارض جانبی آن را تا زمان انجام شیمی درمانی کاهش می دهد. پزشک با کمک داروها ، نکات مربوط به سبک زندگی و موارد دیگر می تواند به شما در مدیریت این عوارض کمک کند.

پورت برای شیمی درمانی

Q: موارد دفع مصرف چیست؟ رادیوتراپی در این موارد از رادیوتراپی برای برطرف کردن مشکلاتی مانند درد یا جلوگیری از کوری یا از بین رفتن فعالیت روده ها و مثانه استفاده می شود. از این رو محققین پیشنهاد میکنند استفاده از این روش با احتیاط همراه باشد، لذا مطالعه حاضر با هدف بررسی شیوع عفونتهای مرتبط و فاکتورهای مستعدکننده پورت در مبتلایان به سرطانهای شایع زنان تحت شیمی درمانی انجام شد. داروهای شیمی درمانی برای سرطان پروستات اغلب از طریق ورید وارد بدن می شوند و در دوره های مشخص زمانی تزریق می شوند. سوزن های پورت شیمی درمانی جهت تزریق دارو به ورید بیمار به کار می رود و در اشکال و اندازه های مختلف ساخته می شوند و بسته به محل قرار گیری پورت می تواند تا 10روز در محل باقی بماند.

گذاشتن پورت شیمی درمانی

اگر تحت عمل جراحی برای از بین بردن تومور سرطانی مانند لامپکتومی برای سرطان پستان قرار گرفته اید ، ممکن است متخصص سرطان شما شیمی درمانی را برای اطمینان از از بین رفتن سلولهای سرطانی طولانی مدت توصیه کند. پورت کاشته شده شما ممکن است حدود ½ اینچ (1.2 سانتی متر) پوست شما را برجسته کند. پورت شیمی درمانی ساخت شرکت DistricAth یک پورت پلاستیکی است که زیر پوست کاشته شده و یک کتتر از جنس سیلیکون به رگ مرکزی بدن متصل می شود و تزریق داروهای شیمی درمانی به آسانی و اطمینان بالا از این طریق انجام می گردد.

یک گزینه که به بیماران نیازمند به انجام شیمی درمانی طولانی مدت پیشنهاد می شود کاتتر رگ مرکزی (CVC) است. پیوستن به یک گروه: در گروه های حامی بیماران سرطانی افراد مبتلا به سرطان در کنار یکدیگر جمع می شوند، در این گروه ها، بیمار با افراد دیگری آشنا می شود که با مشکلاتی مشابه رو به رو هستند. در مورد سرطان مرحله آخر ، شیمی درمانی ممکن است به تسکین درد کمک کند. ممکن است صحبت با فرد دیگری که در حال درمان و شیمی درمانی است موثر باشد. داروهای شیمی درمانی می توانند سبب خودکشی سلولهای سرطانی شود ،خودشی سلول های سرطانی در اصطلاح با عنوان آپوپتوز شناخته می شود. پزشک یا پرستار شما غذاها و نوشیدنی هایی که شما در روز جلسه شیمی درمانی خود می توانید مصرف کنید و موادی که مجاز به مصرف آنها نیستید را به شما اطلاع خواهند داد.

بیمار باید قبل از شروع شیمی درمانی چیزی بخورد.یک لوله فلزی یا پلاستیکی زیر پوست فرد بیمار کاشته می شود و از راه یک لوله به رگ مرکزی بدن وصل و تزریقات مثل شیمی درمانی به راحتی به وسیله آن انجام می شود. با کارفرمای خود در مورد راه های تنظیم کار در طول شیمی درمانی صحبت کنید. بیمار باید قبل از شروع شیمی درمانی چیزی بخورد. بسیاری از افراد مصرف یک وعده غذای بسیار سبک را یک ساعت قبل از شروع شیمی درمانی، بسیار موثر می دانند. قبل از شروع درمان ، در مورد خطرات احتمالی و اینکه از چه علائمی باید مطلع باشید با پزشک خود صحبت کنید. با شرکت بیمه سلامت خود درمورد اینکه برای چه خدماتی پرداخت می کند صحبت کنید.

این نوع شیمی درمانی در خانه می تواند انجام شود.

آنها میزان و سرعت شیمی درمانی را به داخل کاتتر یا درگاه کنترل می کنند و به شما امکان می دهند شیمی درمانی خود را خارج از بیمارستان انجام دهید. شیمی درمانی می تواند از چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد. این نوع شیمی درمانی در خانه می تواند انجام شود. این نوع شیمی درمانی به درون کانال نخاعی تزریق می شود و وارد مایع اطراف مغز و طناب نخاعی می شود تا از این طریق وارد سلول های سرطانی شود که در آن نواحی وجود دارند. در این روش، داروی شیمی درمانی از طریق یک سوزن مستقیماً درون ماییچه تزریق می شود.