ترمیم دندان +هزینه ترمیم دندان +عوارض ترمیم دندان

کامپوزیت پس از سفت شدن نهائی اندگی منقبض می شود و هر چقدر حجم پرکردگی بیشتر باشد این انقباض بیشتر خواهد بود. مینای دندان سالم سفت است و فشار این ابزار فلزی را تحمل می کند. اگر پوسیدگی دندان عقل کم باشد، دندان در فک مقابل وجو داشته باشد و سالم باشد، و دندان عقل موقعیت مناسبی داشته باشد و در جویدن به فرد کمک کند، می توانیم آن را نکشیم و با ترمیم دندان عقل، آن را برای بیمار حفظ کنیم.

اعمال فشار بیش از حد با ابزار اکسپلورر باعث وارد شدن آسیب به دندان سالم می شود. با توجه به اینکه رویههای کاری به اقدامات، ابزار و مواد بیشتری نیاز دارد، هزینه بالاتری هم دارند. اگر شما هم در اطرافیان تان این عبارات را شنیده اید با ادامه ” ترمیم دندان ” همراه باشید تا با مراحل پرکردن دندان آشنا شوید.

این مساله باعث می شود که در نواحی که ماده پر کننده به خوبی با دندان شما تماس ندارد، پوسیدگی بیشتری ایجاد می شود. آمالگام به صورت مکانیکی در حفره دندان نگه داشته میشود زیرا نمیتواند به دندان بچسبد. باندینگ دندان که با کامپوزیتهای دندان صورت میگیرد، یک نوع ترمیم همرنگ دندان است که با استفاده از چسب مخصوص بر روی دندانها قرار گرفته و با نور مخصوص در محل محکم میشود. باندینگ دندان عموما با مواد پرکننده کامپوزیت دندان صورت می گیرد. اما نکته ای که باید گفت این است که ایمپلنت های دندان در مواقعی به کار می آیند که دندان شما به واسطه پوسیدگی کاملا از بین رفته باشد و باید آن را بکشید یا شکستگی آنقدر زیاد است که نمی توان با مواد دندانپزشکی آن را ترمیم نمود و از استحکام بالایی برخوردار نمی باشد.

پس حتی اگر تمام پوسیدگیهای دندانیتان را با ترمیم برطرف کردهاید لازم است به طور مرتب از مسواک و نخ دندان استفاده کنید و هرشش ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه کنید.ترمیم دندان مانند هر جسم دیگری عمر مفیدی دارد لذا برای ویزیت های دوره ای و احیاناً نیاز به تعویض در زمان مناسب عصب کشی و ترمیم دندان اقدام گردد.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد ترمیم دندان تبریزیان لطفا از صفحه ما بخواهید.