تمامی مواردی که برای بسکتبال باید بدانید

بیوگرافی کریستیانو رونالدو

بسکتبال، بازی که بین دو تیم پنج نفره هر کدام در یک زمین مستطیلی، معمولاً در داخل زمین بسته انجام می شود. هر تیم سعی می کند با پرتاب توپ از درون دروازه حریف، حلقه و توری افقی مرتفع به نام سبد، گلزنی کند. برای ادامه مطلب با سایت نتایج زنده مسابقات ورزشی همراه باشید.

بسکتبال چیست؟

بسکتبال، بازی که بین دو تیم پنج نفره هر کدام در یک زمین مستطیلی، معمولاً در داخل زمین بسته انجام می شود. هر تیم سعی می کند با پرتاب توپ از درون دروازه حریف، حلقه و توری افقی مرتفع به نام سبد، گلزنی کند.

بسکتبال تنها ورزش مهمی است که کاملاً منشأ ایالات متحده دارد، بسکتبال توسط جیمز نیسمیت (1861-1939) در یا حدوداً 1 دسامبر 1891، در مدرسه آموزشی انجمن بین المللی مسیحی مردان جوان (YMCA) (اکنون کالج اسپرینگفیلد)، اسپرینگفیلد، ماساچوست، اختراع شد. جایی که نایسمیت مربی تربیت بدنی بود.

برای اولین بازی بسکتبال در سال 1891، نایسمیت از دو سبد هلو نیم بوشل به عنوان گل استفاده کرد که نام این ورزش را به خود اختصاص داد.

دانش آموزان مشتاق بودند. پس از دویدن و تیراندازی زیاد، ویلیام آر چیس یک شوت در میانه زمین انجام داد – تنها امتیاز در آن مسابقه تاریخی.

اخبار در مورد بازی تازه اختراع شده منتشر شد و انجمن های متعددی Naismith را برای نسخه ای از قوانین نوشتند، که در 15 ژانویه 1892، شماره مثلث، مقاله پردیس مدرسه آموزشی YMCA منتشر شد.

در حالی که بسکتبال از نظر رقابتی یک ورزش زمستانی است، به مدت 12 ماه – در زمین های بازی تابستانی، در سالن های شهرداری، صنعتی و کلیساها، در حیاط مدارس و راهروهای خانوادگی، و در کمپ های تابستانی – اغلب به صورت غیررسمی بین دو نفر بازی می شود.

یا تعداد بیشتری از شرکت کنندگان بسیاری از دبیرستان‌ها، گروه‌های جوانان، مراکز تفریحی شهرداری، کلیساها و سایر سازمان‌ها برنامه‌های بسکتبال را برای جوانان زیر سن دبیرستان اجرا می‌کنند.

جی آرچر، از اسکرانتون، پنسیلوانیا، بسکتبال “بیدی” را در سال 1950 برای پسران و دختران زیر 12 سال معرفی کرد، زمین و تجهیزات بر اساس اندازه تنظیم شدند.