درایوهای حالت جامد یا هارد دیسک؟

اما شامل معایبی نیز میباشد که از جمله می توان به بلندی کابل های مورد استفاده، اشغال فضای زیاد در کامپیوترو میدان های مغناطیسی که به واسطه وجود جریان های الکتریکی ایجاد می شوند، اشاره کرد. از آنجا که دیسک های SSD شامل موتور های Spindle نیستند پس عملا نیروی برق آنچنانی برای کارکردشان نیز نیاز ندارند از این رو در مصرف برق کمتر نقش کلیدی ایفا میکنند. قابلیت اطمینان بیشتر نیز یک عامل کلیدی برای درایوهای قابل حمل است. هارد SSD فاقد اجزای مکانیکی قابل حرکت می باشند و این یک مزیت است. اغلبِ SSD ها در قالب SFF 2.5 یا Small Form Factor و LFF 3.5 یا Large Form Factor قابل تهیه هستند و کاربرد همه منظوره آنها در سبد محصولات سرورهای پرولیانت hp قابل توجه است.

همچنین به یاد داشته باشید که هاردهای SSD در این اندازه موجود نیستند و باید از یک مبدل 3.5 اینچی برای آنها استفاده کنید. همچنین هارد دیسک هایی در بازار موجود است که مناسب برای استفاده شبکه (NSA) می باشند. هاردهای SATA در ظرفیت های مختلف موجود هستند و بالاترین ظرفیت آنها در حال حاضر ۱۶TB می باشد و این در حالی است که هاردهای SAS حداکثر ظرفیت ۹۰۰GB را ساپورت می کنند. بارها اتفاق افتاده که کلمه هارد SSD به گوش شما خورده و شما را به فکر انداخته که چرا به خودی خود این فناوری نسبتا جدید یک فاکتور مهم برای تبلیغات به حساب می آید..

مهم نیست که هارد شما از نوع HDD باشد یا SSD ، هارد سرور سوپرمیکرو خانگی یا سازمانی. استفاده کمتر از انرژی برق که یکی از مهم ترین مزایای استفاده از دیسک های SSD میباشد این امکان را فراهم میکند که براحتی آنها را در کامپیوتر های پرتابل مثل لپتاپ ها مورد استفاده قرار دهیم. همچنین اگر کاربران به فضای ذخیرهسازی بیشتری نیاز داشته باشند میتوانند ترکیبی از هاردهای SSD و HDD را بر روی سیستم خود استفاده کنند.برای اینکه در اپلیکیشنهای Data-Intensive سرعت بیشتری داشته باشید استفاده از هارد درایوهای SSD توصیه میشود که در محیطهای انترپرایزی، کارایی بالا را به همراه زمان تاخیر پایین فراهم میکنند.

این امر منجر به ایجاد SSDهای ترکیبی شده است. این درایوها به صورت پیوسته عملیات نوشتن و خواندن را انجام میدهند، بنابراین هارد درایوها بایستی حداقل میزان تأخیر، حداکثر میزان اطمینان و نیز سرعت و کارایی مناسبی داشته باشند. کابل SAS میتواند تا ده متر طول داشته باشد و نیز نکته جالب در مورد آن این است که دیگر نیازی به استفاده از کابل مجزای برق وجود ندارد، چون کابل SAS به صورت همزمان قدرت انتقال برق و دادهها را دارا می باشد.