راهنمای سریع و آسان برای رفع خطاهای 504 Gateway Timeout

اگر تا به حال از وب سایتی دیدن کرده اید که صفحه خطایی را برای شما ارائه کرده است ، می دانید که چقدر ناامید کننده است.

یکی از بدترین کارهایی که می توانید به عنوان یک برند انجام دهید ، برآورده نکردن نیازها و انتظارات مخاطبان نیست. اگر بازدیدکنندگان وب سایت شما هنگام جستجوی کمک یا اطلاعات ، صفحه خطایی را مشاهده کنند ، ممکن است ناامید شده و اعتماد خود را نسبت به نام تجاری شما از دست بدهند و به شهرت شما لطمه ای دائمی وارد کنند.

خطای 504 Gateway Timeout Error یکی از انواع خطا است که می تواند از این طریق به تجربه کاربر آسیب برساند. برای جلوگیری از از دست دادن احساسات برند و اعتماد مصرف کنندگان ، ما دقیقاً معنی این خطا و رایج ترین علل و راه حل های آن را توضیح داده ایم.

وب سایت خود را با SEO موثر فنی بهبود بخشید.  با انجام این ممیزی شروع کنید.

در اینجا چگونه ممکن است خطای 504 Gateway Timeout در مرورگر کاربر شما ظاهر شود:

تصویر 0-19 را چسباندمنبع تصویر

504 خطای نوشتن

تصویر بالا نحوه نمایش خطای 504 Gateway Timeout Error در یک سرور را نشان می دهد. در زیر برخی از روشهای متداول دیگر که ممکن است خطای 504 ظاهر شود ، بسته به سرور ، سیستم عامل یا مرورگری که استفاده می کنید ، نشان داده شده است.

  • در Google Chrome ، خطای 504 به عنوان HTTP ERROR 504 ظاهر می شود. این کد در زیر پیامی ظاهر می شود که چیزی شبیه به آن نوشته شده است: “این سایت قابل دسترسی نیست. _____ خیلی طول کشید تا پاسخ داده شود. “

504 Gateway Timeout خطا در عبارت بندی در Google Chrome

منبع تصویر

  • در برنامه های مبتنی بر ویندوز ، خطای 504 با نام ERROR 504 ، HTTP_STATUS_GATEWAY_TIMEOUT یا “زمان درخواست در انتظار پیام دروازه به پایان رسید” ظاهر می شود. در اینجا چگونه ممکن است هنگام استفاده از Excel ظاهر شود:

504 Gateway Timeout خطا در عبارت بندی در Microsoft Excel

منبع تصویر

  • در هنگام به روز رسانی ویندوز ، خطای Timeout Timeing یک خطای 0x80244023 ایجاد می کند. پیام این خواهد بود: WU_E_PT_HTTP_STATUS_GATEWAY_TIMEOUT.

504 Gateway Timeout خطا در جمله بندی در Windows Update

منبع تصویر

  • در سایر سیستم عامل ها ، سرورهای وب یا مرورگرها ، خطای 504 نیز ممکن است پیام زیر را ایجاد کند – اگرچه کمتر رایج است: “سرور پروکسی به موقع از سرور بالادستی پاسخ دریافت نکرده است.” در اینجا یک تغییر جزئی وجود دارد:

504 Gateway Timeout خطا در عبارت بندی در Internet Explorer

منبع تصویر

بنابراین اکنون می دانیم که خطای 504 چگونه بیان شده است – اما دقیقاً به چه معناست؟ بیایید آن را در زیر رمزگشایی کنیم.

504 timeout gateway به چه معناست؟

هنگام بازدید از یک وب سایت ، سرور شما درخواستی را به سرور دیگری ارسال می کند که در آن سایت میزبانی شده است. این سرور – که به “سرور بالادستی” معروف است – درخواست را دریافت می کند و با هر منابعی که برای بارگیری وب سایت در مرورگر شما لازم است پاسخ می دهد.

با این حال ، خطای 504 Gateway Timeout به این معنی است که سرور شما به اندازه کافی سریع از سرور بالادستی دریافت نکرده است. از آنجا که درخواست آن به پایان رسیده است ، سرور شما قادر به بارگیری صفحه وب نیست و در نهایت ، نقش خود را به عنوان یک دروازه ایفا می کند – از این رو نام خطا “Timeout Gateway” (خطای خروجی) را دارد.

شاید برای شما سوال باشد که دقیقاً چه چیزی باعث تأخیر در پاسخ سرور بالادستی می شود – و این س goodال خوبی است. بیایید در زیر به آن بپردازیم.

504 Gateway Timeout Causes

خطاهای 504 Gateway Timeout یکی از ناامیدکننده ترین کدهای وضعیت HTTP هستند که می توانید دریافت کنید. آنها نشان می دهند که چه اتفاقی برای وب سایت شما افتاده است ، اما دلیل وقوع آن را به شما نمی گویند ، بنابراین تعیین علت آن و در نهایت اصلاح مشکل برای شما چالش برانگیز است.

در زیر چند احتمال وجود دارد.

مشکلات اتصال سرور

اکثر وب سایت ها روی چندین سرور یا ارائه دهندگان میزبانی شخص ثالث زندگی می کنند. اگر سرور شما به دلیل تعمیر و نگهداری و یا دلایل دیگر خراب است ، وب سایت شما می تواند به صفحه خطای 504 Gateway Timeout Error به بازدیدکنندگان خدمات ارائه دهد.

تغییرات DNS

اگر به تازگی سرورها را تغییر داده اید یا وب سایت خود را به آدرس IP دیگری منتقل کرده اید ، در سرور DNS وب سایت شما تغییراتی ایجاد می شود. این می تواند باعث شود وب سایت شما به صفحه خطای 504 Gateway Timeout Error به بازدیدکنندگان خود خدمت کند. تا زمانی که این تغییرات DNS کامل اعمال نشوند ، که ممکن است چند ساعت طول بکشد ، وب سایت شما فعال نخواهد شد.

اشکال در تنظیمات فایروال

فایروال شما دروازه بان وب سایت شما است که از سایت شما در برابر بازدیدکنندگان مخرب یا حملات توزیع شده خدمات (DDoS) محافظت می کند. گاهی اوقات ، پیکربندی فایروال معیوب باعث می شود که فایروال شما درخواست های یک شبکه تحویل محتوا را حمله به سرور شما تلقی کرده و آنها را رد کند و در نتیجه خطای 504 Gateway Timeout Error رخ دهد.

خطاها در کد وب سایت شما

اگر خطایی در کد وب سایت شما وجود داشته باشد ، ممکن است سرور شما نتواند به درستی به درخواست های شبکه تحویل محتوا پاسخ دهد.

خطاهای اتصال به شبکه

از آنجا که یک خطای 504 نتیجه یک وقفه زمانی در هنگام پردازش درخواست بین سرورها است ، احتمالاً مشکل از آنهاست – نه اتصال اینترنت یا دستگاه کاربر. با این حال ، اگر فقط یک کاربر گزارش خطای 504 در سایت شما را مشاهده کند ، ممکن است مربوط به مودم ، روتر یا دستگاه دیگری باشد. یا اتصال به اینترنت آنها

از آنجا که دلایل متعددی برای بروز خطای 504 وجود دارد ، در نهایت این شما هستید که می توانید هر یک را تا زمانی که علت اصلی را پیدا نکرده اید رد کنید. خوشبختانه ، پنج راه حل رایج و م forثر برای رفع بیشتر 504 علت خطاهای زمان خروج از دروازه وجود دارد.

1. به دنبال مسائل مربوط به اتصال سرور باشید.

اگر سرور شما به دلیل تعمیر و نگهداری یا دلایل دیگر خراب است ، وب سایت شما به احتمال زیاد صفحه خطای 504 Gateway Timeout Error را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد. تنها راه حل این مشکل این است که منتظر بمانید تا سرور سرویس خود را به پایان برساند یا مشکل ایجاد کننده خطا را برطرف کند.

2. تغییرات DNS را بررسی کنید.

اگر اخیراً ارائه دهندگان میزبانی را تغییر داده اید یا وب سایت خود را به آدرس IP دیگری منتقل کرده اید ، سرور DNS وب سایت شما باید به روز شود. پردازش این تغییرات DNS چند ساعت طول می کشد ، بنابراین در این بین وب سایت شما ممکن است به صفحه خطای 504 Gateway Timeout Error به بازدیدکنندگان خدمات ارائه دهد. تنها راه حل این است که در حالی که این تغییرات DNS اعمال می شوند ، محکم بنشینید.

3. سیاهههای مربوط را الک کنید.

اگر مشکل اتصال سرور یا اطلاعات DNS شما نیست ، گزارشات سرور خود را بررسی کنید. این لاگ ها اطلاعاتی در مورد سلامت و وضعیت سرور شما ارائه می دهند. با جستجوی آنها می توانید مسائل دیگری را که می تواند باعث خطای 504 شود ، کشف کنید.

4. پیکربندی معیوب فایروال را برطرف کنید.

پیکربندی معیوب فایروال ممکن است دلیل پشت خطای 504 Gateway Timeout شما باشد. به آن را به عنوان علت رد کنید ، می توانید به طور موقت فایروال خود را غیرفعال کنید

اگر دستگاه شما روی ویندوز اجرا می شود ، به کنترل پنل خود بروید و کلیک کنید به روز رسانی و امنیت > Windows Security > حفاظت از ویروس و تهدید > مدیریت تنظیماتبه در این صفحه تنظیمات ، می توانید فایروال خود را غیرفعال کنید.

اگر دستگاه شما بر روی سیستم عامل Mac اجرا می شود ، به سادگی به آن بروید تنظیمات سیستم > امنیت و حریم خصوصی > دیواره آتش برای غیرفعال کردن آن

خاموش کردن فایروال در سیستم عامل Mac می تواند به رفع خطای 504 Gateway Timeout کمک کند

پس از غیرفعال کردن فایروال خود ، بررسی کنید که آیا خطای 504 برطرف شده است یا خیر. اگر چنین است ، می توانید تنظیمات برنامه آنتی ویروس موجود خود را مجدداً پیکربندی کنید یا به برنامه جدیدی تغییر دهید.

اگر خطا برطرف نشد ، فراموش نکنید که قبل از حرکت به مرحله بعدی ، فایروال خود را دوباره فعال کنید.

5. کد وب سایت خود را برای یافتن اشکالات مرور کنید.

کد خود را بررسی کنید تا اشکالات را بیابید یا کد خود را در یک ماشین توسعه کپی کنید. این یک فرآیند اشکال زدایی کامل را انجام می دهد که موقعیتی را که در آن خطای 504 Gateway Timeout رخ داده شبیه سازی می کند و به شما امکان می دهد لحظه دقیق اشتباهات را مشاهده کنید.

6. با ارائه دهنده میزبانی خود تماس بگیرید.

تماس با ارائه دهنده میزبانی شما باید آخرین راه حل باشد. اما اگر مراحل بالا را امتحان کرده اید و هنوز خطای 504 Gateway Timeout را مشاهده می کنید ، ممکن است بتوانند مشکل را حل کرده یا بینش ارزشمندی ارائه دهند.

چگونه خطاهای 504 Gateway Timeout بر SEO تأثیر می گذارد

رفع خطای 504 Gateway Timeout می تواند زمان بر باشد – اما با توجه به این که چگونه می تواند بر SEO تکنیکی سایت شما تأثیر بگذارد ، ارزش تلاش را دارد.

مانند خطای سرور داخلی HTTP 500 ، خطای 503 یا هر خطای دیگر 5xx ، خطای 504 Gateway Timeout از بارگیری وب سایت شما جلوگیری می کند. این نه تنها به تجربه کاربر آسیب می رساند – بلکه به عملکرد SEO شما نیز آسیب می رساند.

اگر یک خزنده وب سعی کند یکی از صفحات شما را خزیده و خطای 504 به آن داده شود ، نمی تواند صفحه را خزیدن کند. اگر آن صفحه قبلاً نمایه شده است ، ممکن است در نتایج موتور جستجو کاهش یابد. یا در صورت ادامه خطا ممکن است آن را حذف کنید.

رفع خطای 504 Gateway Timeout Error

هیچ راه بی خطری برای جلوگیری از خطاهای 504 Gateway Timeout در سایت شما وجود ندارد ، اما می توانید برای برطرف کردن آنها گام هایی بردارید. با برطرف کردن این خطا در اسرع وقت ، اطمینان حاصل می کنید که بازدیدکنندگان همچنان دارای تجربه بدون نقص در سایت شما هستند و هرگونه تأثیر منفی بر SEO شما را کاهش می دهند.

یادداشت ویراستار: این پست در ابتدا در ژانویه 2019 منتشر شد و برای جامعیت به روز شده است.

وب سایت خود را با SEO موثر فنی بهبود بخشید.  با انجام این ممیزی شروع کنید.