سیر سیاه؛ خواص، مقایسه با سیر معمولی، طرز تهیه در منزل

بهترین نحوه استفاده از سیاه دانه با توجه به نوع مصرف و بیماری متغیر می باشد ولی بصورت کلی میتوان گفت، تبدیل آن به پودر نرم و نیم کوب بهتر است؛ زیرا کوبیده آن تاثیری بیشتری دارد و هضم و جذب آن برای بدن راحت تر می سیر سیاه فراوری شده باشد. در ادامهی این مطلب از مالتینا بلاگ به بررسی نحوه تشکیل، خواص، فواید، مضرات و نحوه تهیه سیر سیاه در خانه پپرداخته و دستگاههای مورد استفاده برای تخمیر سیر سیاه را معرفی خواهیم کرد. ترکیب سیر سیاه و جوز هندی در درمان زود انزالی بسیار مفید است جوز هندی خواص دارویی و درمانی بسیار زیادی دارد جوز هندی سبب افزایش میل جنسی،فعالیت جنسی و قدرت و انرژی جنسی میشود.جوز هندی به تنهایی به عنوان یک دارو برای تحریک جنسی به کار میرود جوز هندی دارای بیو مولکول هایی است که سبب تقویت استقامت،نشاط و بهبود سلامت جنسی میشود و در ترکیب با سیر سیاه مانند یک بمب تقویت جنسی عمل می کند نحوه استفاده از جوز هندی به این صورت است که میتوانید سیر سیاه و جوز هندی را با هم در داخل غذاهای خود بریزید و از ترکیب این دو ماده برای بهبود مشکل خود استفاده کنید.

همان طور که گفته شد سیر سیاه و درمان زود انزالی با یکدیگر رابطه مستقیم دارند .برای مصرف خواص سیر سیاه نکاتی وجود دارد که باید حتما برای نتیجه گیری بهتر آن را رعایت کنید سیر سیاه طبع گرمی دارد حاوی مواد لینولئیک و کولین است این مواد سبب می شود تا زود انزالی درمان شود اما توجه کنید بهتر است سیر سیاه در غذاهایی با طبع سرد استفاده شود مانند ماهی شما می توانید ماهی را با سیر سیاه طعم دار کنید و آن را داخل فر بپزید سعی کنید از سیر همراه غذاهای آبکی استفاده نکنید حتی در غذاهای سرخ کردنی هم از سیر سیاه استفاده نکنید زیرا خاصیت سیر سیاه برای درمان زود انزالی با نوع طبخ آن رابطه مستقیم دارند و ممکن است خواص سیر سیاه به طور کل از بین رود و یا به میزان زیادی کاهش پیدا کند. توجه داشته باشید که هیچگاه از ظروف پلاستیکی و ظروفی به غیر از شیشه و یا سرامیک استفاده نکنید چرا که نمی تواند دمای لازم را به سیرهای معمولی انتقال دهد. سیر سیاه، بویی تند مانند سیر سفید ندارد، معده را نمیسوزاند و جزء مواد غذایی است که اخیرا بسیار مورد بحث و توجه قرار گرفته است.

سیر سیاه را می شود خالی خورد. شما می توانید برای مصرف 1 تا 3 بوته را روزانه با شکم خالی یا در وعده های صبحانه خود با نان میل کنید بهتر است این طلای سیاه را قبل از استراحت مصرف نکنید چون به دلیل خاصیت انرژی زای که دارد موجب بی خوابی شود. با مصرف سیر سیاه شما می توانید سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کرده و در برابر بیماری های مختلف خود را بیمه کنید. نکته جالبی که در ارتباط با سیر سیاه برای دیابت وجود دارد این است که افراد سالم هم می توانند تا در هر سنی که هستند از این فراورده کاملا گیاهی استفاده کنند تا از از بروز بیماری دیابت در بدن خود جلوگیری کنند همچنین مصرف سیر سیاه برای دیابت، می تواند تا از بیماری هایی که ممکن است در اثر دیابت در بدن انسان به وجود بیایند نیز جلوگیری نماید و باعث بهبودی این بیماری ها نیز می شود که از مهم ترین آنها می توانیم به نارسایی کلیه، آترواسکلروز، کوری و نابینایی، فشار خون بالا، ناراحتی های قلبی، کلسترول بالا و غیره اشاره کنیم. مصرف سیر سیاه باعث تنظیم سوخت و ساز چربی و در نتیجه لاغری می شود. آیا می دانید سیر سیاه چگونه درست می شود؟

در مورد این سوال که سیر سیاه چگونه درست می شود گفته شد تهیه این محصول تنها از تخمیر سیر تازه و کارامل شدن به همراه انجام فرآیندهای غیر آنزیمی و همچنین اکسیداسیون فنل ها حاصل می شود. سیر سیاه چگونه درست می شود؟ سیر سیاه گیاهی پر خاصیت است که پروسه تولید و فرآوری آن از طریق تغییرات بر روی سیر معمولی انجام می شود. نخستین خط تولید و فرآوری سیر سیاه با برند «طلای سیاه» در کارخانه برنا کامبوچا با حضور جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید. از خواص سیر سیاه برای درمان و بهبود زود انزالی استفاده میشود.خواص سیر سیاه در ترکیب با سایر گیاهان مانند جوز هندی و میخک برای درمان زود انزالی موثرتر است. با این حال ، ABG بر افزایش قلیایی فسفاتاز (ALP) ، که نشان دهنده آسیب کبدی ، در موش های تحت درمان با تتراکلرید کربن یا D-galactosamine است ، تأثیر نمی گذارد. آیا تا به حال نام سیر سیاه (Black garlic) را شنیدهاید؟ این نوع از سیر به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی و همچنین داشتن ویتامین C، میزان قدرت بدن را در برابر بیماری ها و بالا برده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت سیر سیاه با یادی.