لوله چیست و انواع آن – اصفهان آهن

روش کار به این ترتیب است که ابتدا خمیر لوله کشی به مقدار مناسب با طول و عمق قسمت حدیده شده روی آن مالیده میشود و سپس الیاف متناسب با عمق و طول محل پیچش و با ضخامت یکنواخت انتخاب و جهتی که پیچش وصاله بر روی دنده موجب سفت شدن و فرو رفتن بیشتر کنف در شیار دندهها گردد پیچانده و با ایجاد گره ساده و یکنواخت در انتهای قسمت دنده شده مجدداً یک لایه خمیر بر روی آن مالیده میشود .

در بیشتر موارد برای پیوند آب بندی از الیاف کنف و خمیر استفاده میشود . لوله هاي گالوانيزه نيز به وسيله دنده پيچي به يكديگر وصل و توسط مواد مناسب آب بندي مي شوند . ترکیبات گرافیت یا روغنهای غلیظی که برای آب بندی اتصالات لوله به کار میروند مواد اختصاصی بوده که دارای گرافیت نرم به حالت معلق یا مخلوط با روغنهای لزج و سایر مواد میباشد .

واشرهای فلزی بیضی شکل یا هشت ضلعی که درون شیارهای سطح فلنچها نصب میشوند ، اغلب در خط لولههای فشار بالا به کار میروند گاهی اوقات فلنچها با یک برجستگی ساخته میشوند که درون یک تورفتگی مشابه در فلنچ مقابل نصب میشود و برای آب بندی اتصال واشری در تورفتگی قرار میگیرد . این لوله ها در برابر فشار تا ۴ بار مقاومت می کنند و از مزایای دیگر این لوله ها خود اطفا بودن این لوله هاست.

از دیگر ویژگی های این لوله های سطح صاف و صیقلی درون و بیرون لوله، مقاومت در برابر فشار، عدم تغییر خواص آب و خاصیت ضد جلبک بودن آن است. کاربرد این وصاله در ارتباط دادن لولههای فاضلاب بسیار کم است و بیشترین مورد استفاده آن در لوله کشی آب بهداشتی ، تهویه فاضلات و مدارهای بسته میباشد و معمولاً در تعمیرات لوله کشی کاربرد زیادی دارد .

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از قیمت لوله جوشی بدون درز دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.