نحوه یافتن، انتخاب و استخدام بهترین مشاور یا آژانس بازاریابی B2B

بازاریابی یک اصطلاح کلی برای طیف گسترده ای از روش ها و استراتژی هایی است که به نفع کسب و کار شما هستند. کسب و کار شما نیازهای مختلفی دارد که به انواع مختلفی از تلاش های بازاریابی نیاز دارد. به عنوان مثال، تعامل با مخاطبان و بهبود فروش اهداف مرتبط، اما همچنان جدا از هم هستند، بنابراین نمی‌توانید دقیقاً یک استراتژی را برای هر دو اعمال کنید. و اگر نیاز شما این است که کسب و کار و محصول خود را به سایر مشاغل متصل کنید، به بازاریابی تجارت به تجارت (B2B) نیاز دارد.

رشد و گسترش کسب و کار شما نیاز به یک برنامه بازاریابی قوی دارد. راه اندازی یک کسب و کار دقیقاً به مهارت های بازاریابی یک کسب و کار نیاز ندارد. بسیاری از متخصصان بازاریابی تمرکز خود را بر روی یک بخش خاص مانند بازاریابی B2B متمرکز می کنند. این مشاوران یا آژانس ها از تخصص خود برای کمک به کسب و کارها برای بهبود استراتژی های بازاریابی خود استفاده می کنند.

بیاموزید که چگونه کمپین های بازاریابی موثرتر و قابل اندازه گیری را اجرا کنید.

مزایای استخدام مشاور

تمرکز بر یک تخصص در مقایسه با داشتن دانش سطحی از یک موضوع کلی مزایای زیادی دارد. استخدام مشاور به شما زمان بیشتری برای تمرکز بر روی کسب و کارتان می دهد در حالی که آنها یک استراتژی بازاریابی موثر برای شما ایجاد می کنند. یک مشاور همچنین دیدگاه تازه و زاویه جدیدی را به بازاریابی شما خواهد آورد. همچنین، آنها فقط یک نقش دارند که می توانند تمام وقت خود را به آن اختصاص دهند. همچنین آموزش نیازها و سبک کسب و کارتان به یک نفر در مقابل یک گروه آسان‌تر است.

هزینه مشاوره B2B چقدر است؟

به گفته ZipRecruiter، میانگین دستمزد ملی برای یک مشاور بازاریابی 26 دلار در ساعت است. این ممکن است نقطه شروع خوبی برای پیکربندی بودجه شما باشد. تعیین بودجه شما تعیین می کند که چقدر می توانید برای یک مشاور یا آژانس B2B هزینه کنید. این متخصصان بازاریابی ممکن است هزینه ثابتی دریافت کنند، مواد و زمان صرف شده خود را بعداً فاکتور بگیرند، یا بر اساس نتایج به دست آمده، یک هزینه پایه با عنصر ریسک/پاداش اضافی درخواست کنند. برای یک پروژه طولانی تر، آنها ممکن است درخواست نگهدارنده ماهانه یا سالانه کنند که هزینه ثابتی را برای آنها تضمین می کند.

مزایای استخدام آژانس

مشاوران ممکن است فقط استراتژی، برنامه ریزی یا اجرا را ارائه دهند، در حالی که یک آژانس می تواند هر سه را انجام دهد. یک آژانس همچنین ممکن است بتواند توجه فردی بیشتری را به شما معطوف کند زیرا آنها نیروی انسانی بیشتری دارند. استخدام یک آژانس بازاریابی مخصوصاً برای مشاغلی که بخش بازاریابی داخلی بزرگی ندارند ضروری است. برون سپاری کل تلاش های بازاریابی B2B شما بار را از دوش شما و کارمندانتان برمی دارد.

انتخاب آژانس یا مشاور مناسب برای کسب و کارتان نیازمند کمی جستجو است. استخدام کمک بازاریابی اشتباه می تواند منجر به اتلاف منابع و بودجه شما شود، اگر آنها در نهایت به هیچ یک از اهداف شما پیشرفت نکنند. این مراحل را دنبال کنید تا بهترین را برای کسب و کار خود استخدام کنید.

1. نتایجی را که می خواهید به دست آورید تعریف کنید.

دلیلی وجود دارد که شما به دنبال کمک از یک مشاور یا آژانس برای بازاریابی B2B خود هستید. آنچه را که می خواهید بهبود ببخشید مشخص کنید، خواه این بهبود چیزی خاص در استراتژی بازاریابی فعلی شما باشد یا توسعه یک استراتژی کاملاً جدید. این اهداف باید به گونه ای ساختار یافته باشند که امکان ردیابی آنها را فراهم کند تا بتوانید پیشرفت در جهت دستیابی به آنها را زیر نظر داشته باشید.

2. تصمیم بگیرید که آیا آژانس می خواهید یا یک مشاور.

نتایجی که قبلاً تعریف کردید به تعیین اینکه آیا به آژانس یا مشاور نیاز دارید کمک می کند. اگر بودجه کمتری دارید و نیاز خاص تری دارید، مشاور انتخاب خوبی خواهد بود. اگر بودجه بیشتری دارید و نیاز گسترده تری دارید، ممکن است با یک مشاور بهتر عمل کنید.

3. بودجه ای را انتخاب کنید و به آن پایبند باشید.

هنگام تنظیم بودجه برای تلاش های بازاریابی خود، فراموش نکنید که ریسک را در مقابل پاداش سنجید. اگر پاداشی که به دست می آورید قابل توجه است، ممکن است منصفانه باشد که از بودجه بیشتری برای تلاش های بازاریابی B2B خود حمایت کنید. سپس، آژانس ها یا مشاوران را با بودجه خود جستجو کنید.

4. مشخص کنید که استخدام شما چه تخصص هایی باید داشته باشد.

با تمرکز بر حرفه ای هایی که در صنعت شما تجربه دارند، لیست را حتی بیشتر محدود کنید، به طور ایده آل با تجربه بازاریابی B2B در صنعت شما. از نتایج دلخواه خود برای انتخاب سوابق کاری و مجموعه مهارتی که نامزدهای برتر شما باید داشته باشند استفاده کنید.

5. فهرست نهایی ایجاد کنید.

هنگامی که تعدادی از نامزدها را در بودجه خود پیدا کردید که دارای مجموعه مهارت هایی هستند که با اهداف شما همسو هستند، می توانید شروع به نامگذاری برخی از آنها در لیست کوتاه کنید. نامزدهایی را انتخاب کنید که فکر می کنید ارزش مصاحبه را دارند و ممکن است برای این نقش مناسب باشند.

6. 10 سوال مصاحبه روشنگر را انتخاب کنید.

واقعاً می خواهید در مورد یک مشاور یا آژانس B2B بالقوه بدانید؟ آیا آنها نیازهای خاص شما را برای سازمان دیگری در گذشته برآورده کرده اند؟ آیا آنها ایده های خلاقانه ای دارند؟ از آن‌ها بپرسید که چگونه با موقعیت‌های خاص برخورد کرده‌اند یا چه استراتژی‌هایی را در گذشته با سایر مشاغل ایجاد کرده‌اند.

7. شراکت را شروع کنید!

هیجان‌انگیزترین بخش زمانی اتفاق می‌افتد که می‌بینید یک آژانس یا مشاور در بین بقیه متمایز است و می‌توانید با اطمینان آنها را به عنوان انتخاب برتر خود انتخاب کنید. مدارک را بنویسید و روند را شروع کنید! اهداف این همکاری را با استخدام جدید خود تأیید کنید و کار بر روی طرح بازاریابی B2B جدید خود را شروع کنید.

یک مشاور یا آژانس بازاریابی B2B استخدام کنید

قبل از اینکه آژانس یا مشاور بازاریابی B2B خود را استخدام کنید، باید اهداف روشنی را تعیین کرده باشید تا با کمک آنها به آنها برسید. پس از اجرای استراتژی تصمیم‌گیری شده، ردیابی پیشرفت به سمت نتایج مطلوب را ادامه دهید. این به شما کمک می کند تا ببینید که کمک مشاور یا آژانس چقدر برای کسب و کار شما ارزشمند یا موثر بوده است. همچنین، اطمینان حاصل کنید که هر راهبرد یا روشی که برای درازمدت اجرا شده است، در صورتی که به خوبی کار می‌کند، حفظ شود.

یادداشت سردبیر: این پست در ابتدا در فوریه 2009 منتشر شد و برای جامعیت به روز شده است.

دعوت به اقدام جدید