نگاهی به شغل عطاری و درآمد آن

عطاری یکی از با سابقه ترین مشاغل در ایران می باشد. 3. روغن های گیاهی یکی از قدیمی ترین اشکال طبیعی داروها هستند. همیشه قبل از انتخاب یک محصول وقت کنید که صرف گیاهی بودن آن کافی نیست و باید اطلاعات دقیق در مورد آن به شما داده شود و حتی عوارض ناشی از مصرف آن نیز گوشزد شود تا بتوانید درست ترین انتخاب را داشته باشید. هستند حتما قبل از مصرفگیاهان دارویی با پزشک خود مشورت کنند زیرا ممکن است باعث تداخلات شدید گردد که عوارض جبران ناپذیریبه همراه خواهد داشت. در این حرفه به دلیل استفاده از گیاهان، عوارض چندانی متوجه مصرف کنندگان نیست، به شرطی که عطار که تجویز کننده این مواد است، فردی آگاه باشد.

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان مرکزی در حال حاضر دانشجویان تخصص طب سنتی را نیز جذب کرده است و در حال آموزش و تربیت این دانشجویان است. سرپرست واحد نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: عطاری هامجاز به عرضه و فروش اشکال دارویی به صورت قرص، کپسول، شربت و آمپول نیستند. مدرس دانشگاه فرهنگیان تربتحیدریه ادامه داد: پس از داروخانههای کرامتی و بلوریان، یکی دیگر از شاگردان عطار سنتی مدرسی دوافروش، به نام سیدعلی بهشتی که سابقه کار در داروخانه دکتر بلوریان را داشت، نه تنها داروخانه بهشتی را در این شهر دایر کرد بلکه با مشارکت حاج محمدحسن بهرهمند “داروخانه اطمینان” را نیز در خیابان مرکزی تربتحیدریه راه انداخت.

در این دوران پزشکی و درمان با گیاهان دارویی به نوعی نادیده گرفته می شد. Pandonios Dioscorides یکی از این افراد بود که از کارهای معتبر او در ارتباط با علم گیاه درمانی است. این موارد تماما با همکاری فعالان موفق حوزه طلا جمع آوری شده و باعث ایجاد بستر مناسب برای شما خواهد شد. او در مورد اهمیت ریشه ها، دانه ها و عصاره استخراج شده از گیاهان در کتاب خود نوشت و سعی داشت راهنمای درست و مناسب در زمینه گیاهان مفید در پزشکی فراهم آورد تا امکان بازیابی اطلاعات از آن برای عموم ساده ترگردد. شما میتوانید برای خرید عمده گیاهان دارویی و اطلاع از قیمت آنها با دیجی عطار تماس بگیرید تا به سوالات شما در زمینه عمده فروشی گیاهان دارویی پاسخ دهیم.

استفاده از خواص دارویی گیاهان محدود به منطقه خاصی نیست و تمامی جوامع و فرهنگ ها از انواع بسیاری از گیاهان استفاده می کنند. از زمانی که تمدن و شهرنشینی در ایران شکل گرفت استفاده از خواص گیاهان و جانواران برای درمان بیماری نیز شروع شد. با توجه به اینکه محصولات عطاری با سلامتی مردم عجین شده است حتما باید از فروشگاه های معتبر خریداری شوند. امروزه مردم به خطرات داروهای شیمیایی آگاه شده اند و به درمان های گیاهی اعتماد بیشتری عطاری کرمانشاه پیدا کرده اند.