ویژگی های بهترین کرم های ضد آفتاب و نکاتی که باید موقع خرید بدانید

در انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب همان طور که گفتیم توجه به جنس پوست صورت و میزان SPF مناسب کرم برای پیشگیری از اشعه های مخرب نور خورشید امری مهم و اساسی است بسیاری از افرادی که دچار آلرژی پوست یا آکنه هستند این افراد باید از مصرف محصولاتی که حاوی مواد نگهدارنده یا حاوی PABA یا oxybenzone است به شدت اجتناب کنند. ضدآفتاب های شیمیایی برعکس نوع فیزیکی فوق الذکر به جای منعکس کردن اشعه آفتاب، UV موجود را جذب می کند و مقدار طیف های محدودی را بازتاب می کند و به این صورت از رسیدن آنها به پوست و نفوذش جلوگیری می کنند.

از این مورد می توان به کرم ضدآفتاب اکسیددوزنگ اشاره کرد که یکی از کرم های همین دسته است که بررسی گردید. با استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب می توانید از پوست خود در برابر تابش این اشعه کرم ضد آفتاب بی رنگ لدورا مضر محافظت کنید. در بسیاری از موارد ممکن است تا شدت گرما به حدی باشد که لب های شما هم دچار آسیب و سوختگی ناشی از اشعهی آفتاب شوند از این رو می توانید روی لب ها هم از یک نوع بوم لب با UV مناسب استفاده کنید. همچنین شما باید از موها و پوست سر نیز محافظت کنید و برای جلوگیری از کم رنگ شدن رنگ مو ، جلوگیری از خشکی ریشه ها و جلوگیری از سوختن پوست باید از محصولات حفاظتی مناسب استفاده کنید.

اگر با توجه به شدت آفتاب محل مورد نظر و طول زمانی که در آفتاب هستید، اس پی اف (فاکتور محافظت در برابر آفتاب) 50 عدد مناسبی برای انتخاب یک ضدآفتاب مناسب شما است، این نوع کرم با مزایایی که در ادامه به آن میپردازیم انتخابی عالی برای شما به شمار میرود. کرم بیودرما دارای فرمولاسیونی ویژه از عناصر تنظیم کننده رنگ دانه های پوست جهت محافظت در برابر اشعه های مضر آفتاب و کاهش لکه ها و کک و مک های پوست می باشد. این محصول کاملاً بی رنگ بوده و پوست را سفید نمی کند و مقاوم در برابر آب و ضد تعریق می باشد.

استفاده روزانه از کرم ضد آفتاب اهمیت بسیار زیادی دارد و از پوست در برابر آسیب دیدگی ناشی از نور خورشید مراقبت میکند به همین دلیل شما باید در انتخاب این محصول دقت بالایی داشته باشید. بهتر است تا با توجه به نوع پوست تان از ضد آفتاب مخصوص پوستتان، به طور روزانه و مرتب و استفاده کنید در غیر این صورت استفاده نامنظم کمکی به سلامت پوست شما نخواهد کرد. اما در ارتباط با استفاده از کرم ضد آفتاب مهم ترین مسئله این است که بهتر است تا برای نتیجه گیری بهتر است این کرم ها ۳۰ دقیقه قبل از خارج شدن از خانه کرم ضد آفتاب با SPF 30 استفاده کنید ماندگاری کرم های ضد افتاب معمولا بین ۲ الی ۳ ساعت است از این رو اگر ساعت های زیادی را بیرون از منزل هستید باید پس به طور مداوم از ضد آفتاب استفاده کنید در صورتی که بعد از استفاده از کرم ضد آفتاب صورت خود را شستید و یا شنا کردید دوباره باید از ضد آفتاب استفاده کنید.