ژنیکوماستی چیست و چرا بروزمی کند؟

برترین ها: حتما شما هم مردانی با سینه های بزرگ که از حالت طبیعی خارج شده اند را دیده اید. علت بزرگ شدن سینه مردان دو دلیل دارد، دلیل اول تجمع بافت چربی در این ناحیه است و دلیل دوم که به نوعی علت اصلی بزرگ شدن سینه مردان می باشد، برهم خوردن تعادل هورمونی است. بنابراین، در صورتی که احساس میکنید در سینهتان تودهای وجود دارد، حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید؛ چرا که احتمالا به جراحی سینه در مردان نیاز دارید! GERD یک احساس سوزش است که می تواند خیلی زود بعد از غذا یا بعد از ظهر احساس شود. به منظور حفظ نتایج مطلوب، بیمار بایستی از مصرف هر نوع دارو و یا موادی که ممکناست رشد مجدد سینهها را تحریککند، بپرهیزد و پس از جراحی وزن خود را ثابت نگهدارد. برداشت زمانی توصیه می شود که برای اصلاح ژنیکوماستی نیاز به حذف بافت غده ای سینه و پوست اضافی باشد. زیرا باید با تمرینات هوازی چربی اضافه بدن از بین برود و از طرف دیگر با برنامه بدنسازی به فکر فرم دادن به عضلات سینه ای باشد. لیپوساکشن میتواند بافت غدد لنفاوی را نیز خارج کند، که باعث کم شدن بیرون زدگی نوک سینه شده و سینه ای تخت و مردانه ایجاد می کند.

مردی ۳۸ ساله هستم که از سن ۱۶ سالگی دچار عارضه بزرگی سینه شده ام و شدید از این وضعیت ناراحتم و حسابی اعتماد به نفسم را از دست داده ام . درمان ژنیکوماستی با بدنسازی در این حرکت برای افرادی که از عارضه ژنیکوماستی رنج میبرند و افرادی که عضلات سینهای شل و افتاده دارند، مفید است. جواب مهمترین نکته در هنگام مشاوره اولیه پزشکی با جراح آنست که شاید جراح با صحبت و معاینه مرد بتواند به علتی قابل درمان برای بزرگ بودن سینه مرد (ژنیکوماستی) پی ببرد که با از بین بردن عامل بزرگ کننده ی سینه ی مردان (ژنیکوماستی) سینه خود به خود و بدون عمل جراحی کوچک شود. تعرفه صدور کارت معافیت پزشکی به صورت زیر است. در هنگامی که نیاز به کاهش سایز دور سینه و همچنین تغییر مکان نوک پستان است نیز این کار لازم است. تخم کتان حاوی لیگنان است که سطح استروژن را کاهش میدهد. در موارد نادری ممکن است پزشک درمان هورمونی برای مهار آثار هورمون های استروژنی یا جراحی برای کاهش حجم پستان را توصیه کند. توسعه ژنیکوماستی، ممکن است بدون درد و یا با حساسیت به لمس، درد یا ترشح از یک یا هر دو نوک سینه ها همراه است.

هنگامی که مواد مخدر، الکل، دارو و یا عوامل دیگر باعث ژنیکوماستی، متوقف کردن مصرف آنها نیز به بهبود ژنیکوماستی کمک میکند. بزرگ شدن بافت پستان و ظاهر زنانه پیدا کردن انرا در مردان ژنیکوماستی می نامند. در واقع از این ترکیب برای جلوگیری یا کم کردن عوارض جانبی مرتبط با استروژن مثل ژنیکوماستی و نفخ استفاده میشود و گاهی اوقات هم در دوره پاکسازی بعد از یک دوره استروئید استفاده میگردد. این وضعیت ممکن است در یک یا هر دو پستان دیده شود و رشد بافت اغلب به طور یکنواخت رخ میدهد. بزرگی پستان در مردان ژینکوماستی نامیده می شود. ماری جوانا، هروئین و مصرف الکل نیز با توسعه سینه مردان (گاهی اوقات به عنوان “پستان مرد” نامیده میشود) مرتبط است. روغنهای گیاهی مانند روغن درخت چای یا روغن اسطوخودوس که در انواع صابون، شامپو و لوسیون به کار میروند، به ابتلا به ژنیکوماستی مرتبط هستند. پزشک شما ممکن است وجود سرطان پستان یا عفونت بافت پستان به نام ورم پستان را بررسی کند. بافت غدد پستان ، بیش از اندازه رشد کرده است. بیش از نیمی از پسران در طول دوران بلوغ درجاتی از ژنیکوماستی را تجربه میکنند، ژنیکوماستی میتواند با برخی از شرایط بهداشتی، از جمله سوء مصرف مواد، برخی بیماریها و استفاده از برخی مواد دارویی همراه باشد.

اما استروژن بیش از حد نسبت به مقدار تستوسترون در بدن مرد میتواند موجب تورم بافت سینه شود. ریسک عفونت در لیپوماتیک به نسبت لیپوساکشن بسیار کمتر است. ژنیکوماستی می تواند به هر سینه یا هر دو حمله کند و در نتیجه نسبت ناهمواری از بافت چربی ایجاد شود. هر چند به ویژه در مردان چاق یا با اضافه وزن ممکن است بدلیل افزایش بافت چربی دراین ناحیه ،بزرگ شدن پستانها مشاهده شود. چنانچه این بزرگ شدن سینه دردناک نباشد، تا حدودی می توان گفت جای نگرانی ندارد و شخص می تواند با ورزش از شر این بزرگ شدن سینه خلاص شود. چنانچه این بزرگ شدن سینه دردناک نباشد، تا حدودی می توان گفت جای نگرانی ندارد.و شخص می تواند با ورزش از شر این بزرگ شدن سینه خلاص شود. اگر شما هم در سن نوجوانی هستید و به این عارضه مبتلا شده اید، جای نگرانی نیست و این مشکل در دو الی سه سال خود به خود برطرف خواهد شد. این روش بیشتر در اطراف چشم و پشت پلک کاربرد دارد. استفاده از این روش برای از بین بردن چربیهایی با مقدار زیاد در بدن اصلا توصیه نمیشود، اما با این روش، حجم زیادی از چربیها در یک جلسه تخلیه میشوند و نیاز به بیهوشی ندارد.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد ژنیکوماستی به انگلیسی لطفا به بازدید از وب سایت ما.