5 استراتژی رسانه های اجتماعی کم ارزش که باید از همین امروز استفاده کنید

وقتی صحبت از استراتژی رسانه های اجتماعی می شود ، اکثر مارک ها برخی از استراتژی های برتر را می شناسند: ارسال محتوای با کیفیت بالا ، نظارت بر درک برند خود ، تعامل با مخاطبان خود.

اکنون بارگیری کنید: روندهای رسانه های اجتماعی در سال 2021 [Free Report]

اما تا به حال به این فکر کرده اید که آیا استراتژی هایی وجود دارد که تیم رسانه های اجتماعی شما نادیده گرفته است؟

در این مقاله ، ما برخی از استراتژی هایی را که ممکن است در نظر نگرفته اید ، با برخی داده ها برای اثرگذاری از آنها ، پوشش می دهیم.

1. از نفوذپذیرهای کوچک ، نانو و خرد استفاده کنید.

گزارش محتوای تولید شده توسط کاربر در سال 2021 نشان داد که اکثر بازاریابان (93)) موافق هستند که مصرف کنندگان به محتوای ایجاد شده توسط مردم بیش از مارک ها اعتماد دارند.

بر اساس این مطالعه ، مردم به طور قابل ملاحظه ای بیشتر از برندها به یکدیگر اعتماد دارند و به همین دلیل است که 75 درصد از بازاریابان با تأثیرگذارهای کوچک تا کوچک با فالوئرهای 500 تا 25000 کار می کنند.

چرا تأثیرگذارهای بزرگ با میلیون ها دنبال کننده نیستند؟ خب ، علاوه بر هزینه ، برخی از مارک ها نگرانند که با تأثیرگذارتر شدن افراد مشهور و محبوبیت آنها ، تا حدودی تأثیر خود را از دست بدهند.

در نتیجه ، مارک ها بیشتر با خالقان محتوای کوچک و بدون بررسی آبی با مشارکت زیاد و تأثیرگذار واقعی در جامعه خود کار می کنند. در سال 2018 ، یک مطالعه eMarketer نشان داد که تأثیرگذارهای خرد (بین دنبال کنندگان 10K-100K) م mostثرترین هستند.

محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) همچنان به عنوان پیشرو و درآمدزایی عالی در رسانه های اجتماعی خواهد بود. با این حال ، تغییر به سوی اینفلوئنسرهای کوچکتر ممکن است راه م moreثرتری (و مقرون به صرفه) برای افزایش آگاهی از نام تجاری باشد.

2. به محتوای مخصوص پلتفرم پایبند باشید.

با وجود سیستم عامل های مختلف برای ارسال ، بسیار غافلگیر می شوید.

برندها اغلب سعی می کنند محتوای خود را بصورت دسته جمعی با ارسال مطالب یکسان در چندین پلتفرم به طور همزمان ارسال کنند. به عنوان مثال ، همان ویدئو ممکن است در فیس بوک ، Instagram Reels و TikTok پخش شود.

اگرچه ممکن است در زمان صرفه جویی شود ، اما ممکن است در بلند مدت به نام تجاری شما آسیب برساند. رقابت بین هر بستر رسانه های اجتماعی شدیدتر از گذشته است.

در فوریه 2021 ، اینستاگرام اعلام کرد که Reels را با علامت تجاری TikTok در آن محروم خواهد کرد.

علامت تجاری زمانی نشان داده می شود که کاربر TikTok ویدئویی را که در پلت فرم بارگذاری شده ذخیره می کند. از آنجا که TikTok رقیب مستقیم Instagram Reels است ، این برند می خواهد استفاده از نرم افزارهای کوتاه خود را ارتقا دهد و کاربران را در شبکه خود نگه دارد.

این نشان دهنده تلاش بیشتر شبکه های اجتماعی برای متمایز کردن خود از یکدیگر است. با همان روحیه ، مارک ها باید از استراتژی خاصی برای هر پلتفرم پیروی کنند ، زیرا رفتار مصرف کننده از سایتی به سایت دیگر متفاوت است.

3. به افراد پشت برند خود نشان دهید.

هنگامی که چند هفته پیش به تعطیلات رفتم ، من و دوستانم یک ساعت راجع به مارک های مورد علاقه خود متعلق به سیاهپوست بحث کردیم ، مانند زنان سیاه پوست.

یکی از برندی که من بر آن تاکید کردم ، نام تجاری کیف مجلل Anima Iris بود. من حتی از مارک خرید نکرده بودم اما از قبل وفادار بودم و مشتاق بودم این خبر را منتشر کنم.

چند هفته بعد ، متوجه شدم که یکی از دوستانم مطالب جدیدی از Anima Iris را با من به اشتراک می گذارد. من اشاره کردم که چگونه سرمایه گذاری او را در نام تجاری دوست داشتم.

او پاسخ داد ، “دلیلش این است که روی او سرمایه گذاری کرده ام“” او “که وی به آن اشاره کرد مدیر عامل شرکت ، ویلگلوری تانجونگ است ، که در شبکه های اجتماعی مارک فوق العاده قابل مشاهده بود.

در حقیقت ، اکثر پست های این برند در رسانه های اجتماعی ، مدیرعامل و سفر او را نشان می دهد. تانجونگ همه چیز را از چرم های جدیدی که در نظر دارد استفاده کند تا مبارزه خود برای افزایش سرمایه به اشتراک می گذارد.

اصل ماجرا چیست؟ خوب ، مارک ها اغلب قدرت شفافیت را دست کم می گیرند.

در سال 2018 ، یک مطالعه Sprout Social نشان داد که 70 درصد از مصرف کنندگان هنگامی که مدیرعامل آن در شبکه اجتماعی فعال است احساس ارتباط بیشتری با یک نام تجاری می کنند. آنها سه دلیل را ذکر کردند:

  • به نظر می رسد افراد واقعی پشت این برند هستند.
  • مصرف کنندگان دوست دارند در مورد تیم رهبری اطلاعات کسب کنند.
  • مصرف کنندگان احساس می کنند مدیرعامل بینش ارزشمندی از خود نام تجاری ارائه می دهد.

این شفافیت به تانجونگ کمک کرده است تا جامعه ای از پیروان وفادار بسازد که روی نام تجاری وی سرمایه گذاری کرده و مکرراً با محتوای او درگیر شوند.

بازاریابان اغلب به حریم خصوصی داده ها و مسئولیت اجتماعی فکر می کنند. اما این همچنین فرهنگ شرکت ، کارکنان ، فرایندها و همه چیز بین آنهاست.

در مطالعه ای که توسط Havas در سال 2020 انجام شد ، مصرف کنندگان اعلام کردند که آنها (58٪) می خواهند مارک ها شفاف تر و صادق تر و شرکت آنها ، از جمله فرآیندها و محصولات آنها باشد.

شفافیت باعث ایجاد اعتماد می شود و به شما امکان می دهد مستقیماً با مخاطبان خود صحبت کنید. چه چیزی بهتر از این؟

4. تمرکز بر جامعه ، نه ارتقاء.

رسانه های اجتماعی آگاهی از نام تجاری را ایجاد می کند ، درست است. با این حال ، اغلب ، مارک ها بدون در نظر گرفتن ایجاد اجتماع بر خروجی تمرکز می کنند.

آنابل نیست ، استراتژیست ارشد محتوا در تیم اجتماعی HubSpot ، شرکت ها را تشویق می کند تا یک استراتژی اجتماعی متمرکز بر جامعه ایجاد کنند.

نیست می گوید: “بسیاری از مارک ها رسانه های اجتماعی را وسیله ای برای تبلیغ خود و محتوای متعلق به خود می دانند ، بدون آنکه در مورد مشارکت یا توسعه جامعه خود بسیار فکر کنند.”

او می افزاید که مارک ها باید در مورد مشارکت در مکالمات ، یافتن حقایق آنها ، نظارت بر درک برند خود و تجلیل از UGC فعال باشند.

آماده سازی: مخاطبان خود را بر روی نام تجاری خود سرمایه گذاری کنید و راحت تر آنها را در مورد محصولات یا خدمات خود هیجان زده کنید.

5. زنده بروید.

پخش زنده به مارک ها اجازه می دهد تا در زمان واقعی با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. در برخی موارد ، مصرف کنندگان آن را بر سایر کانال های محتوایی ترجیح می دهند.

در سال 2017 ، Livestream دریافت که 80 درصد از مصرف کنندگان تماشای ویدئوی زنده یک مارک را ترجیح می دهند تا یک پست وبلاگ را بخوانند یا یک پست اجتماعی را ببینند.

به گفته ویزوول ، در سال 2021 ، 28 درصد از بازاریابان قصد داشتند از آن در استراتژی بازاریابی ویدیویی خود استفاده کنند.

دلایل دیگر برای پخش زنده عبارتند از:

  • قابلیت استفاده مجدد از محتوای زنده در پست های دیگر.
  • ایده هایی که از ارتباط مستقیم با مخاطبان به دست می آورید.
  • اعتمادی که می توانید با نشان دادن چهره های پشت برند خود ایجاد کنید.

رسانه های اجتماعی جانوری است که به این زودی ها به جایی نمی رسد. از آزمایش نترسید ، زیرا این امر به شما کمک می کند تا مخاطبان خود را بهتر بشناسید و استراتژی های م identifyثر را شناسایی کنید.

دعوت به اقدام جدید