نحوه قرار دادن متن در صفحات گوگل

آیا وقتی یک صفحه گسترده بهم ریخته و آشفته را باز می کنید از درون آه می کشید؟

شخصی که از ماوس برای قرار دادن متن در برگه های گوگل استفاده می کند

یکسان. صفحه‌گسترده می‌تواند برای پیمایش پیچیده باشد – حتی برای حرفه‌ای‌های با تجربه – و صفحه‌گسترده بدون قالب فقط اوضاع را بدتر می‌کند.

اما یک راه آسان برای اصلاح کمی وجود دارد – بسته بندی متن. و ما شما را با دستورالعمل های گام به گام ساده در مورد نحوه قرار دادن متن در Google Sheets تحت پوشش قرار داده ایم. این وبلاگ به موارد زیر نگاه خواهد کرد:

→ اکنون دسترسی داشته باشید: الگوهای برگه‌های Google [Free Kit]

مزایای قرار دادن متن در Google Sheets

بیایید با استفاده از یک مثال مزایای بسته بندی متن را توضیح دهیم. تصور کنید که وظیفه دارید با استفاده از صفحه گسترده تقویم محتوا، پست های رسانه های اجتماعی ایجاد کنید.

آیا ترجیح می دهید این صفحه گسترده را دریافت کنید (با دقت نگاه کنید و سعی کنید همه چیز را درک کنید):

نحوه بسته بندی متن در Google Sheets، صفحه گسترده با ویژگی Wrap text فعال نیستیا این یکی:

نحوه بسته بندی متن در Google Sheets، صفحه گسترده با قابلیت متن بسته بندی فعال برای همه سلول هاشما احتمالاً گزینه دوم را انتخاب کرده اید – جایی که ویژگی wrap text برای همه سلول ها فعال است.

اما چرا اینطور است؟ بیایید دلایلی را که چرا بسیاری احتمالاً گزینه دوم یا به عبارت دیگر، مزایای بسته بندی متن در Google Sheets را ترجیح می دهند، بررسی کنیم:

  • ظاهر و قالب بندی منظم، مرتب و نامرتب را ارائه می دهد.
  • بسته بندی متن فضای سفید بسیار مورد نیاز را ارائه می دهد که یک عنصر مهم طراحی است.
  • هیچ متن مخفی یا روانی وجود ندارد که در آن ستون بعدی تا حدی محتوا را پوشش دهد یا در سلول های دیگر ریخته شود.
  • بسته‌بندی متن اطلاعات را ساده‌تر نگه می‌دارد، و حرکت و خواندن را برای چشم آسان‌تر می‌کند، بنابراین به شما این امکان را می‌دهد که بدون اختلال بصری در صفحه‌گسترده اجرا کنید.

در مرحله بعد، به سه رویکرد بسته بندی متن در Google Sheets خواهیم پرداخت. قبل از انجام این کار، در اینجا یک مرور سریع از یکی از روش ها ارائه می شود، در صورتی که نمی خواهید برای یافتن پاسخ بیشتر پیمایش کنید:

نحوه قرار دادن متن در Google Sheets از منوی Format

مرحله 1: سلول هایی را که می خواهید متن را در آنها بپیچید انتخاب کنید.

در اینجا یک ترفند سریع برای انتخاب همه سلول‌ها در یک صفحه‌گسترده وجود دارد، که مخصوصاً زمانی مفید است که ده‌ها ردیف یا ستون دارید – روی کادر خاکستری مشخص شده در سمت چپ، دقیقاً بالای شماره‌های ردیف کلیک کنید (به تصویر زیر نگاه کنید).

نحوه انتخاب تمام سلول ها در برگه های گوگلگام 2: از نوار منو روی تب “Format” کلیک کنید. سپس از منوی کشویی گزینه “Wrapping” را انتخاب کنید.

نحوه بسته بندی متن در Google Sheets از منوی قالب، فلش هایی که به گزینه قالب در نوار منو و به گزینه wrapping در منوی کشویی اشاره می کنند.مرحله 3: در نهایت روی “Wrap” کلیک کنید.

نحوه بسته بندی متن در Google Sheets از منوی قالب، فلشی که به گزینه wrap اشاره داردمرحله 4: شما آماده اید! کار دیگری برای انجام دادن وجود ندارد. ویژگی wrap text بر روی تمام سلول های انتخاب شده اعمال می شود و نمای سازماندهی بیشتری از محتوا ارائه می دهد.

نحوه تناسب متن در Google Sheets، صفحه گسترده با متن بسته بندی فعال برای همه سلول ها

نحوه قرار دادن متن در Google Sheets از نوار ابزار

مرحله 1: مرحله اول مشابه قسمت قبل است. به سادگی سلول هایی را که می خواهید قالب بندی کنید انتخاب کنید.

نحوه بسته بندی متن در Google Sheets از نوار ابزار، سلول های انتخاب شده در صفحه گستردهگام 2: سپس نماد «پیچ بندی متن» را در نوار ابزار انتخاب کنید، که در سمت راست دکمه‌های تراز قرار دارد.

نحوه بسته بندی متن در Google Sheets از نوار ابزار، فلشی که به نماد بسته بندی متن در نوار ابزار اشاره می کندمرحله 3: نماد وسط را که شبیه یک دکمه وارونه وارونه به نظر می رسد از بین سه گزینه ای که ظاهر می شوند انتخاب کنید، و شما آماده هستید.

راهنمایی سریع: اگر ماوس را روی نماد در مرکز نگه دارید، یک پاپ آپ کوچک با کلمه “Wrap” ظاهر می شود. این به شما کمک می کند تا گزینه مناسب برای کلیک کردن روی آن را شناسایی کنید.

نحوه پیچیدن متن در Google Sheets از نوار ابزار، فلشی که به نماد wrap اشاره دارد

نحوه قرار دادن متن در Google Sheets در موبایل

مرحله 1: ابتدا اپلیکیشن موبایل Google Sheets را نصب کنید. در مرحله بعد، فایلی را که می‌خواهید روی آن کار کنید از برنامه موبایل باز کنید و سلول‌هایی را که نیاز به بسته‌بندی متن دارند انتخاب کنید.

سپس، روی نماد “Format” در نزدیکی بالای صفحه در سمت راست دکمه تکرار کلیک کنید (فلش زیر را ببینید).

نحوه بسته بندی متن در Google Sheets در تلفن همراه، فلشی که به نماد قالب اشاره می کندگام 2: یک کادر ظاهر می شود. بر روی گزینه “Cell” کلیک کنید، که به شما امکان می دهد عناصر مختلف سلول های انتخاب شده را ویرایش کنید (توجه داشته باشید: گزینه پیش فرض “متن” است).

نحوه قرار دادن متن در Google Sheets در تلفن همراه، فلشی که به گزینه سلول اشاره داردمرحله 3: به پایین اسکرول کنید تا گزینه “Wrap text” را پیدا کنید. سوئیچ را به حالت روشن بکشید و کارتان تمام است. بنابراین، اینجاست – یک آموزش ساده در مورد اینکه چگونه متن را از دستگاه تلفن همراه خود در Google Sheets قرار دهید.

نحوه بسته بندی متن در Google Sheets در تلفن همراه، یک فلش که به دکمه wrap text اشاره می کند که روشن است. آیا بسته بندی متن تفاوتی ایجاد می کند؟

پاسخ مستقیم: بله همینطور است.

5 C را به خاطر بسپارید: متنی تمیز، واضح، یکنواخت، بدون درهم و برهمی و بدون متن قطع. Google Sheet شما بسیار سازماندهی شده است و به راحتی با متن پیچیده شده خوانده می شود. پس رپ کن (اشتباه، منظورم پیچیدن است).

قالب های برگه های گوگل کسب و کار