یکی از بنیانگذاران Square توضیح می دهد که چگونه استارتاپ آن زمان آمازون را شکست داد

به ندرت پیش می آید که یک برند کوچکتر بتواند در مقابل یک شرکت بزرگ مانند آمازون قرار بگیرد و برنده شود. اما این همان کاری بود که اسکوئر انجام داد وقتی آمازون کارت خوان تقریباً یکسانی را با کسری از قیمت Square عرضه کرد.

بدون اینکه قیمت بزرگترین رقیب خود را پایین بیاورد ، همچنان اسکوئر صنعت پرداخت و دیجیتال مالی را به طور کامل مختل کرده و درآمد کسب می کند. 4.68 میلیارد درآمد در سه ماهه دوم 2021به

چرا؟ موسس آن ، جیم مک کلوی ، موفقیت Square را به “مجموعه نوآوری” آن نسبت می دهد.

در اولین قسمت HubSpot از The Shake Up ، الکسیس گی و برایان کیمل با مک کلوی نشستند تا در مورد نحوه عملکرد اسکوئر در رقابت با آمازون و غرق شدن بیشتر در کتابش صحبت کنند. پشته نوآوری: ایجاد یک تجارت بی نظیر یک ایده دیوانه وار در یک زمان.

اکنون به برنامه های پخش پادکست HubSpot گوش دهید

چگونه می توان رقابت را مانند Square Beat آمازون شکست داد

در زیر ، فقط چند مورد برجسته از مک کلوی و پادکست را پیدا خواهید کرد که می توانید به مکالمه کامل گوش دهید.

پشته نوآوری چیست؟

[20:13] آلکس همجنسگرا است: آیا می توانید قبل از اینکه کمی در شیرجه بزنیم ، به ما بگویید که مجموعه نوآوری چیست؟

[20:20] مک کلوی: مجموعه نوآوری این چیزی است که من در حالی که سعی می کردم به س questionالی که مرا آزار داده بود پاسخ دهم ، این است که چگونه اسکوئر از حمله آمازون جان سالم به در برد. … وقتی که ما یک استارتاپ بودیم ، میدان مورد حمله آمازون قرار گرفت.

در آن زمان ، هر شرکتی که توسط آمازون مورد حمله قرار گرفته بود ، چه آنها یک استارتاپ بودند یا نه ، مردند. میزان مرگ و میر 100 or وجود داشت یا در آمازون جذب شده بود ، که من نیز در نظر می گیرم. … مرگ یا بدتر

ما در حال بررسی این وضعیت بسیار وخیم بودیم و کارهای دیوانه واری انجام دادیم و کار کرد و بعد از آن که کار کرد ، من فکر کردم ، “چرا اینطور شد؟” و من نتوانستم به این سال پاسخ دهم.

… من یک نوع مهندس دمدمی مزاج هستم و به این جستجوی تحقیقاتی رفتم و به دنبال شرکت های دیگری بودم که شرایط مشابهی را تجربه کرده بودند. بنابراین مشاغل تاریخی را مطالعه کردم. … فن آوری نیروی اصلی نبود ، اما این چیزی بود که مدام در تحقیقات من نمایان می شد و این چیزی بود که من آن را برچسب نوآوری عنوان کردم. و فقط این ایده بسیار ساده است که اختراع یک یا دو چیز نیست. معمولاً این مجموعه متلاطم از 10 ، 20 ، 30 ، 40 چیز است.

آمازون میدان را تصاحب می کند

[23:02] مک کلوی: [In a board meeting]، جک [Dorsey] لباس مشکی پوشیده بود و او اعلام کرد که آمازون محصول ما را کپی کرده است و قصد دارد قیمت ما را کاهش دهد ، کاری که آنها همیشه انجام می دهند. و او به هیئت مدیره آنچه اتفاق می افتد گفت – و ما افراد بسیار باهوشی در هیئت مدیره داریم و افراد زیادی با تجربه داریم – و ما متوقف شدیم.

… ما از طریق س questionsالات “چه کاری می توانیم انجام دهیم؟” یکی از اساسی ترین آنها این بود که آمازون قیمت ما را پایین آورد. ما می توانیم قیمت خود را پایین بیاوریم و با آمازون مطابقت داشته باشیم. و سپس موضوع اینجاست. قیمت آنها تا آنجا که ممکن است پایین است و هنوز به مشتریان ما خدمات ارائه می دهد.

ما در واقع حتی هیچ کاری انجام ندادیم این متفاوت بود ، که چیز شگفت انگیزی بود. ما می خواستیم کاری انجام دهیم زیرا اگر مورد حمله قرار گرفتید ، سخت ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که واکنش نشان ندهید یا شاید هم واکنش بیش از حد نشان ندهید.

[24:56] مک کلوی: وحشتناک بود. و این موضوع را جالب تر کرد وقتی که ما برای پاسخ به س ،ال “چرا؟” چه اتفاقی افتاده است زیرا من بسیار خوشحال بودیم که برنده شدیم ، اما بعد من اینطور می گفتم: “چرا ما برنده شدیم؟”

Square Beats آمازون را شکست می دهد

[27:02] همجنسگرا: بنابراین جیم ، بیایید کمی درباره هالووین در سال 2015 صحبت کنیم. آن روز خبرهای بسیار مهمی دریافت کردید. می توانید کمی به ما بگویید ، خوب ، در واقع ، اجازه دهید این را از شما بپرسم: آیا شما لباس می پوشیدید؟ در لباس؟

[27:16] مک کلوی: من لباس جوکر پوشیده بودم. همسرم لباس Catwoman و پسر من لباس Batman را پوشیده بود. بهترین برخوردی که آن شب دریافت کردم آمازون اعلام کرد که قصد دارد رقیب خود را در Square قطع کند. و نه تنها این ، آنها قصد داشتند به یکی از خوانندگان کوچک مربع سفید نامه ارسال کنند. چیزی که من طراحی کردم

چرا ساختن یک پشته نوآوری ناراحت کننده است

[34:43] مک کلوی: بینش بزرگ کتاب این است که روند نوآوری اساساً متفاوت است و احساس متفاوتی دارد و در اینجا نحوه احساس آن است. آنچه من به خوانندگان یا خوانندگان احتمالی خود می گویم این است: “ببینید ، دلیل اینکه شما مجموعه نوآوری را می خوانید این است که در برهه ای از زندگی خود ، در مقابل دانش بشری قرار می گیرید.”

… وقتی در حال ساخت یک مجموعه نوآوری هستید ، بسیار ناراحت کننده است. بنابراین من می خواهم مردم به رسمیت شناخته شوند. بنابراین ابتدا مرزها را بشناسید. این بسیار مفید است ثانیاً ، درک کنید که چه زمانی مناسب کپی کردن و چه زمانی لازم است.

[36:28] مک کلوی: اگر از خط شناخته شده و ناشناخته عبور کنید ، ناخوشایند می شود. تو را نخواهد کشت. ممکن است در نهایت از طرف دیگر واقعاً فوق العاده باشد ، اما … تمرکز شما بر این است که چیزی را پیدا کنید که هیچ کس دیگری آن را درک نکرده است.

… قبل از اینکه یک مجموعه نوآوری را که واقعاً کار می کند داشته باشید ، چند قطعه باید تهیه کنید؟ و به هر حال ، هیچ تضمینی وجود ندارد که شما هرگز به این حد برسید ، اما این کار را می کنید. و اگر انجام دهید. جهان تغییر می کند. مانند این است که اگر شما بسازید به طرز شگفت انگیزی قدرتمند است [an innovation stack]به

برای شنیدن مصاحبه کامل ، به پادکست جاسازی شده در بالا گوش دهید ، یا برای لیست کامل اینجا کلیک کنید از قسمت ها

شبکه پادکست hubspot